Szczecin Wiki
Advertisement
Pub Pod Strzechą
adres: Milczańska 7l
Pomorzany
Listopad 2008 (84).jpg
Wnętrze
Otwarcie lokalu: 1999 rok
Remont lokalu: 2005 rok
Typ firmy: Restauracja & Pub
Powierzchnia: 110 m2

Tort z okazji 10-lecia pubu

Pub "Pod Strzechą" to nieistniejąca restauracja, która znajdywała się na Pomorzanach, przy Milczańskiej 7L.

Historia[]

Pub Pod Strzechą został otwarty w 1999 roku w nowo wybudowanym budynku przy ul.Milczańskiej 2-6.Wyposażenie zostało przeniesione z lokalu "Walencja" prowadzonego przez tę samą osobę (restaurację przeniesiono na Pomorzany z osiedla Majowego ze względu na bliskość centrum.). Pub miał wówczas 180 m2. Jego ściany zostały pomalowane w łagodną czerwień, na suficie z kasetonów znalazły się lampiony przeniesione z "Walencji" oraz kolorowe żarówki, na podłodze kafle przypominające kamienie.Ustawiono tam stoliki, które stały w lożach. Nad lożami wisiały daszki wyłożone strzechą, stąd nazwa Pubu. W lokalu znajdował się również duży bar, również przeniesiony z "Walencji", oraz dwie toalety dla konsumentów i jedna dla personelu.W skład lokalu wchodził także sklep garmażeryjny. Lokal produkował również lody własnej produkcji.Na zapleczu znajdowała się kuchnia, w której pracowało dwóch kucharzy, biuro, 3 magazyny, lodziarnia, szatnia, i zmywak. Wszystko zostało wtedy wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt gastronomiczny. Do lokalu uczęszczało wtedy najwięcej klientów, jednak produkcję lodów zlikwidowano w 2004 roku.

Remont w roku 2005[]

W 2005 roku rozpoczęto remont wysłużonego lokalu. Zmniejszono wtedy jego powierzchnię o 100 metrów 2, jednocześnie likwidując sklep garmażeryjny. Zmniejszono także ilość zatrudnionych pracowników.Kuchnię zmniejszono dzieląc ją na dwie części: kuchnię i zmywak, zaś w miejsce sklepu garmażeryjnego wybudowano toalety.Do starego menu dołączono nowe potrawy typu fast-food.100 metrów 2 lokalu zostało wynajęte sklepowi "Żabka".

Współczesność[]

Lokal z powodu znikomej ilości klientów zamknięto jesienią 2010 roku, po 12 latach eksploatacji. Obecnie w jego miejscu znajduje się sklep odzieżowy "Wyspa Skarbów".

10 rocznica otwarcia[]

22 maja 2009 roku pub obchodził 10-lecie jego istnienia.

Ciekawostki[]

W dzisiejszym sklepie odzieżowym wciąż są widoczne takie pozostałości po pubie jak kafelki w przebieralniach (dawne toalety), kafle na ścianach dawnej kuchni (obecnie w tym miejscu stoją regały). Do dawnej sali głównej restauracji wciąż prowadzą ozdobne, bukowe drzwi z czarnymi , żelaznymi zawiasami. W sklepie Żabka z kolei do dziś można zauważyć oryginalną posadzkę pubu, podobnie jak w sklepie odzieżowym.

Galeria[]

Advertisement